Lipka

„Environmentální legislativa a dobrá praxe“ je prvním uceleným vzdělávacím kurzem, který Lipka připravila pro starosty a zastupitele obcí, s důrazem na menší obce, užitečný však i pro politické představitele měst či městských částí.

Obsahuje sedm dní prezenčního vzdělávání a e-learning. Zaměří se na povinnosti obcí v oblasti ochrany životního prostředí a na možnosti a příležitosti, které obcím environmentálně vnímavý přístup může přinést.
Program jednotlivých témat zahrnuje legislativní přehled, modelové příklady účinných řešení, možnosti získání dotací, diskusi s kvalitními lektory. Nebudou chybět ani exkurze a příklady dobré praxe.
Vznik tohoto vzdělávacího kurzu byl podpořen Evropským sociálním fondem a Státním rozpočtem v rámci projektu „Environmentální legislativa a dobrá praxe v činnosti podniků a institucí“, r.č. CZ.04.1.03/3.3.11.4/3381.

logo esf a eu
Lišák
Lipková instruktorská škola

Lišák je kurz pro vedoucí dětských kolektivů z rozmanitých mládežnických organizací, kteří chtějí prohloubit své poznání ekologické výchovy.
Nabídne spoustu praktické i metodické inspirace, díky níž se hledání vztahu k přírodě stává dobrodružstvím, hrou, radostí z objevování, potěšením z dobrých činů...
S Lišákem vás čeká kopa informací i kritická diskuse o globálních změnách klimatu a třeba také o našem vztahu ke zvířatům.
Po loňském nultém ročníku proběhne premiérový Lišák na jaře 2009.